Bulwar nad Wisłą – długie spacery w Płocku

Płock jest miastem o dużym znaczeniu dla całego województwa mazowieckiego. Funkcjonuje ono na prawach powiatu i odwiedzane jest przez sporą liczbę turystów niemal każdego dnia. Imponująca jest też liczba atrakcji, oferowanych tutaj przyjezdnym, spędzającym w mieście swoje wakacje czy urlop. Jedną z tych, która spodoba się nie tylko starszym turystom, ale także dzieciom, jest Ogród Zoologiczny. Zobaczyć tutaj można mnóstwo gatunków zwierząt, których nie możemy spotkać w naturalnym środowisku. Wizyta w Ogrodzie Zoologicznym będzie wspaniałym sposobem na spędzenie miło czasu z rodziną czy przyjaciółmi.

Miejscem, które warto zobaczyć w Płocku jest Bulwar nad Wisłą, będący miejscem wprost idealnym na długie spacery i chwile relaksu. Wędrówki wzdłuż Wisły są wspaniałą okazją do spędzenia czasu z bliskimi. Tutaj organizowane są również różnego rodzaju koncerty gwiazd muzyki, zwłaszcza w sezonie letnim. Nad Wisłą znajduje się też molo, również zachęcające do przechadzek. Każdy może poczuć żeglarskie zacięcie, wypożyczając sprzęt wodny i dryfując po wiślanych wodach, podziwiając okoliczne niezwykłe krajobrazy.

Miejscem absolutnie niezwykłym jest Wzgórze Tumskie z katedrą na samym szczycie. Pochodzi ona z wieku XII, a w jej wnętrzu obejrzeć można wiele wspaniałych dzieł sztuki, malowideł i rzeźb, których urok zapiera dech w piersiach nie tylko koneserów i znawców sztuk pięknych. Jest miejscem, z którego szczytu roztaczają się niezwykłe widoki na panoramę całego miasta. Na uwagę zasługują również łatwo dostępne noclegi. Płock jest miastem pełnym udogodnień dla turystów. Baza noclegowa () jest szeroko rozwinięta, a infrastruktura turystyczna ciągle się modernizuje.

Ciekawostką może być fakt, że w Płocku znajduje się najstarsza polska szkoła, Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Stanisława Małachowskiego. Każdy, kto ma ochotę na spędzenie miło czasu, zwiedzenie ciekawych miejsc i odpoczynek wśród pięknych krajobrazów, koniecznie powinien przyjechać w ten zakątek Polski. Tylko tutaj czeka na nas mnóstwo zieleni, piękne pejzaże, a co najważniejsze, niezwykle przyjazna atmosfera i otwartość mieszkańców. Płock jest miastem, w którym każdy może poczuć się jak w domu. Warto tutaj przyjechać i spędzić miło swój długo wyczekiwany urlop.

Nirob

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>