Co przyciąga turystów do Łodzi?

Każde miasto ma coś, co przyciąga turystów jak magnes – wyjątkowa architektura, piękne krajobrazy czy niepowtarzalny klimat – wszystkie te cechy z pewnością posiada Łódź, która mimo tego jest owiana dosyć złą sławą. Dlaczego? Ponieważ większość ludzi zapytana o to miasto, zgodnie odpowiada, że nie ma w nim nic ciekawego, a cała jego powierzchnia to fabryki i nieestetyczne pokomunistyczne budynki, które nie są odnawiane. Taka opinia może byłaby zgodna z rzeczywistością jeszcze kilkanaście lat temu, jednak Łódź obecnie to jedno z najszybciej rozwijających się miast Polski, co sprzyja wielu inwestycjom, które chętnie są realizowane przez duże firmy międzynarodowe.

Miasto Łódź leży w województwie łódzkim, graniczy z województwem mazowieckim i wielkopolskim. Pełno w nim pięknych zabytków architektury, kościołów, przez co często porównywany jest do Krakowa. Prawdą jest, że w Łodzi można zobaczyć mnóstwo fabryk, niektóre z nich działają prężnie nadal, inne zamknięte są z powodu braku środków do ich renowacji, jednak nie oznacza to, że brak w nim nowoczesności i powiewu świeżości. Turystów jednak przyciąga inna rzecz- niesamowity klimat oraz piękna architektura, która najbardziej widoczna i zachowana jest w centrum miasta, gdzie obok nowoczesnych wieżowców i budynków, świetnie zachowane są zabytkowe budowle, których czas powstania nierzadko sięga kilkuset lat wstecz. Urokliwe uliczki, miasto tętniące życiem oraz wiele atrakcji turystycznych to zdecydowanie czynnik, który ma największy wpływ na kwitnące życie turystyczne Łodzi. Dodatkowo baza noclegowa jest wyjątkowo bogata – można znaleźć drogie hotele z wysokimi standardami, czy nawet przytulne pensjonaty w Łodzi, które są bardzo opłacalne, kiedy chcemy zarezerwować pokój na kilka dni. Dla turystów którzy cenią sobie taką wygodę, czeka co najmniej kilka takich miejsc do wyboru, więc nie ma co zwlekać. Studenci z całego kraju tłumnie przybywają do Łodzi, by rozpocząć tam studia, a mają wybór – ponad 20 uczelni wyższych, zarówno publicznych jak i prywatnych. Wiele znanych osobistości jest absolwentami wyższych szkół w Łodzi, co dodatkowo dodaje renomy temu miastu. Łódź jest zdecydowanie warta odwiedzenia, choćby po to, by pozbyć się błędnego przekonania, że w tym mieście nie ma niczego ciekawego do zwiedzania.

Nirob

View more posts from this author
One thought on “Co przyciąga turystów do Łodzi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>