Dla kogo Ustka?

Planując rodzinne wakacje nad polskim morzem mamy do wyboru wiele interesujących i ciekawych możliwości. W każdej miejscowości bez problemu zarezerwujemy noclegi. Jak znaleźć miejsce na wymarzony urlop? Przede wszystkim warto zastanowić się, czego oczekujemy od nadmorskiego kurortu. Można postawić sobie pytanie: czy wyjazd ma być okazją do rozrywki i zamierzamy spędzić go aktywnie i z energią? A może wolelibyśmy ciszę i spokój, niezakłócony niczym relaks przy odprężającym szumie morskich fal? Określenie preferencji dotyczących charakteru turystycznej miejscowości ma kluczowe znaczenie dla jakości wypoczynku i satysfakcji ze zorganizowanego wypadu.

Dla osób gustujących w wielkich festiwalach, imprezach plenerowych i nocnym życiu idealnym rozwiązaniem są znane miasta o dużym zagęszczeniu ruchu turystycznego. Doskonale w tej roli spełnią się na przykład Międzyzdroje lub Trójmiasto. Z kolei osoby oczekujące odpoczynku od rutyny w pracy i tempa codziennego życia powinny postawić na małe wioski zlokalizowane u wybrzeży Bałtyku. Plusem takiej decyzji jest możliwość oderwania się od rzeczywistości, z dala od tłumów tłoczących się w wielkich ośrodkach wypoczynkowych. Te kryteria spełniają np. Rowy – niewielka wioska rybacka o stosunkowo małej liczbie stacjonujących gości.

Wielu zastanawiających się nad wyborem wakacyjnych destynacji chciałoby połączyć zalety obu rodzajów miejscowości. Naprzeciw oczekiwaniom tych wczasowiczów wychodzi położona w powiecie słupskim Ustka (sprawdź tutaj – Ustka). Miasto jest doskonale przystosowane do obsługi ruchu turystycznego poprzez rozbudowaną bazę noclegową (sprawdź tutaj – Ustka), liczne atrakcje i wydarzenia sportowe oraz kulturalne. Piaszczyste plaże są utrzymywane w czystości, a szeroka promenada jest miejscem tętniącym życiem przez cały dzień, aż do późnych godzin nocnych. Jednocześnie Ustka posiada wiele spokojnych zakątków i stref turystycznych, do których nie dobiega gwar imprez odbywających się w najbardziej uczęszczanej okolicy. Przewagą tej klimatycznej miejscowości nad wielkimi kurortami jest mniejszy wskaźnik ruchu turystycznego. Co za tym idzie, spacery po mieście stają się przyjemniejsze, a problem znalezienia kawałka plaży na rozbicie parawanu i ustawienie leżaków przestaje być aktualny. Ustka jest miastem wprost stworzonym dla pragnących zaznać prawdziwego relaksu, którzy nie chcą zarazem rezygnować z rozrywek kulturalnych i wesołej atmosfery nadmorskiego kurortu.

Nirob

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>