Ełk – sposób na obcowanie z naturą

Spędzanie wakacji lub urlopu w pięknych okolicach pojezierzy jest bardzo popularne i wielu z nas właśnie tam najbardziej lubi się wybierać, planując podróż. Jedną z często wybieranych przez turystów miejscowości, położoną wśród malowniczych krajobrazów i zapewniającą bliski kontakt z naturą jest Ełk. Miasteczko to położone jest w północno-wschodniej Polsce na terenie pojezierza Ełckiego.

Walory ziemi Ełckiej doceni każdy, kto spędził tu choćby kilka dni. Miasto posiada doskonałą infrastrukturę turystyczną, baza noclegowa jest szeroka [➣wolne noclegi Ełk] i każdy z turystów znajdzie w jej ofercie coś, co będzie odpowiadało jego oczekiwaniom. Przyjezdni mogą wynająć pokój w jednym z pensjonatów lub hoteli, zatrzymać się na nocleg w domku letniskowym lub też rozbić w przeznaczonym do tego celu miejscu namiot. W mieście znajdziemy liczne bary, puby, kawiarnie oraz restauracje, serwujące swoim gościom smakowite potrawy.

Jedną z atrakcji Ełku jest plaża, szeroka, piaszczysta i utrzymana w doskonałym stanie. Wielu z nas uwielbia wręcz plażowanie i nie wyobraża sobie udanego urlopu bez spędzenia jakiegoś czasu na miękkim piasku. Ełckie plaże zachęcają wręcz, aby korzystać z uroków słońca i kąpieli w czystej wodzie. Kąpielisko jest ogrodzone i strzeżone, można więc pływać bez żadnych obaw. Liczni turyści preferują aktywne formy wypoczynku. Ci na pewno ucieszą się z faktu, iż w Ełku istnieje bardzo wiele różnorodnych możliwości uprawiania sportów wodnych i nie trzeba posiadać własnego sprzętu, bowiem wypożyczalnie udostępnią nam go w przystępnej cenie. Również tras rowerowych nie brakuje, jest także wiele wytyczonych szlaków, przeznaczonych do pieszych wędrówek.

Przebywanie na świeżym powietrzu ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie, pomaga odpocząć od miejskiego pędu, zgiełku i hałasu oraz nabrać energii, sił. Wędrując lub pokonując kolejne kilometry, będziemy mogli obcować z naturą, cieszyć się świeżym powietrzem i śpiewem ptaków. W Ełku znajduje się także miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia, czyli stare ruiny zamku krzyżackiego. Od niemal stu lat prowadzi do nich most oświetlony światłem latarni, co nadaje niesamowity klimat i tworzy wyjątkową, magiczną atmosferę. Warto wybrać się tam choć raz, zwłaszcza w godzinach wieczornych lub nocnych, gdy widok jest najbardziej efektowny.

Nirob

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>