Jeśli ferie zimowe, to tylko w Szczyrku

Nie od dziś wiadomo, że Szczyrk jest doskonałym miejscem na spędzenie zimowego urlopu. Znajdzie się tu coś dla miłośników górskich wędrówek, sportów zimowych oraz leniwego odpoczynku z pięknymi widokami za oknem. Przeczytajcie o naszych propozycjach na to, co można robić w Szczyrku podczas zimowego urlopu. Miłej lektury.

RELAKS

W Szczyrku jest bardzo wiele luksusowych hoteli połączonych ze SPA. Warto skorzystać z takiej oferty jeśli interesuje Was spokojny i relaksujący pobyt w górach. Sporo hoteli posiada w swojej ofercie przeszklone baseny – pływając więc w ciepłym basenie lub wygrzewając się w jacuzzi, można podziwiać panoramę Szczyrku.

SPORTY ZIMOWE

Nietrudno się domyślić, że Szczyrk oferuje bardzo wiele atrakcji dla fanów różnego rodzaju sportów zimowych – czy to narciarstwa czy snowboardingu. Do wyboru jest bardzo wiele dobrze przygotowanych tras. Fani narciarstwa na pewno znajdą więc coś dla siebie. Jeżeli z kolei jesteście fanami nieco bardziej ekstremalnych sportów, to w Szczyrku znajduje się wiele skoczni. Po takiej przygodzie ogromna dawka adrenaliny jest gwarantowana.

SPORTY (NIE)ZIMOWE

Tutaj Szczyrk też przygotował bardzo bogatą ofertę. Pierwszą z możliwych opcji jest skorzystanie z różnego rodzaju udogodnień w Centralnym Ośrodku Sportów. Jest tutaj basen i siłownia oraz wiele zajęć sportowych – joga, pilaste, karate. Każdy miłośnik sportu na pewno znajdzie tu coś dla siebie. Dodatkowym atutem tego miejsca są bardzo atrakcyjne ceny. Nie trzeba więc wydawać majątku na korzystanie z tych udogodnień. Inną opcją są wędrówki górskie. Najpopularniejszym kierunkiem jest oczywiście Skrzyczne. Jednak można też zdobyć inny szczyt – Klimczok. Jeżeli te dwa szczyty nie wystarczą, wsiądźcie w samochód i pojedźcie do Bielska-Białej – stamtąd można wejść na Szyndzielnię, równie malowniczy szczyt. Każdy miłośnik sportu znajdzie więc w Szczyrku coś dla siebie.

Szczyrk jest bardzo popularnym miastem – zarówno w lecie, jak i w zimie. Jest oblegany przez turystów o każdej porze roku. Nie warto więc zwlekać na ostatnią chwilę z decyzją o przyjeździe do Szczyrku. Mimo bardzo bogatej bazy noclegowej, w newralgicznych momentach (takich jak święta, długie weekendy czy ferie zimowe) mogą być spore trudności ze znalezieniem odpowiedniego noclegu. Dlatego warto podjąć decyzję nieco wcześniej i zarezerwować wymarzony nocleg. Udanego pobytu w Szczyrku.

Nirob

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>