Malownicze miasteczko – Szczawnica

Szczawnica jest miastem położonym zaraz przy granicy ze Słowacją, mającym szeroki wybór atrakcji turystycznych dla osób o rożnych potrzebach. Jest to idealne miejsce dla ludzi ceniących sobie aktywny wypoczynek, lubiący sport, także ekstremalny, ale także dla tych którzy fascynują się architekturą i budowlami. Atrakcje które cieszą się dużym uznaniem wśród turystów to przede wszystkim zwiedzanie na dwóch kółkach czyli szlaki i trasy rowerowe. Przystosowane tereny do jazdy na rowerze oraz wygodne i szerokie ścieżki sprawią, że szybko trafimy do zmierzonego celu. Najbardziej popularną trasą jest szlak prowadzący do Czerwonego Klasztoru na Słowacji. Każda droga jaką turyści zmierzają da możliwość uchwycenia pięknych widoków w sekundzie.

Kolejnym aktywnym punktem na spędzenie czasu w Szczawnicy jest spływ kajakowy przełomem Dunajca. Jest to świetna zabawa na cały dzień. Podczas wyprawy wokół Dunajca występują niezwykle bajeczne i urokliwe krajobrazy, których nie sposób nie pokochać. Spływ przeznaczony jest dla wszystkich bez względu na to czy ktoś posiada umiejętności pływackie czy nie, dlatego tak często na spływ decydują się rodziny. Tego już nie można powiedzieć o raftingu, czyli ekstremalnym spływie pontonem po rzece. To sport tylko dla odważnych i żądnych przygód osób. Jeśli taka dawka emocji w dalszym stopniu nikogo nie przekonuje, ostatnim niekonwencjonalnym sposobem na spędzenie wolnego czasy jest lot paralotnią. Jeśli tylko występują dobre warunki pogodowe i wieje wiatr to tego przeżycia nikt na pewno nie zapomni do końca swoich dni.

To tylko kilka atrakcji z masy różnych, jakie można napotkać w Szczawnicy. Warto przekonać się, że rejon ten może być ciekawą alternatywą do standardowych wypadów wakacyjnych nad morze czy w Tatry. Trzydniowy wypad (zobacz więcej) to minimum potrzebne do tego, aby poznać najważniejsze miejsca Szczawnicy. Zapraszamy do wyrażania opinii na temat wypoczynku w tej miejscowości.

 

Nirob

View more posts from this author
One thought on “Malownicze miasteczko – Szczawnica
  1. Gosiek

    Przyjaźni ludzie, tanie noclegi, pyszne jedzenie i wspaniałe widoki – tym charakteryzuje się moim zdaniem Szczawnica.

     
    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>