Miasto Kraka – atrakcje w Krakowie

Kraków jest niezwykle znanym miastem, położonym w województwie małopolskim, w południowej części naszego kraju. Do roku 1795 Kraków stanowił stolicę Polski, obecnie natomiast stanowi jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych i kulturalnych naszego kraju. Kraków kojarzy nam się głównie z wysoko rozwiniętym miastem, pełnym zgiełku i wielkomiejskiego gwaru. Jest w tym sporo prawdy, jednak należy pamiętać, że wbrew pozorom, Kraków jest miastem, w którym nie brakuje zieleni i ciszy. Mało kto wie, że w Krakowie znajdują się aż 43 parki, co w efekcie sprawia, że zielone tereny zajmują aż 1% całej powierzchni miasta. Na terenie Krakowa znajduje się również 5 rezerwatów przyrody. Kraków jest miastem, w którym zieleni i wspaniałych, cichych zakątków nie zabraknie nikomu.

Kraków jest miastem, o którym pierwsza wzmianka pochodzi już z roku 973. Tak bogata i długa historia powoduje, że w mieście pełno jest cennych zabytków, których nie sposób obejrzeć nigdzie indziej. Warto zaznaczyć, że Kraków jest jednym z najstarszych miast Polski. Znany jest nam przede wszystkim z Wawelu i czuwającego nad nim smoka wawelskiego. W mieście jest jednak mnóstwo atrakcji, które są może nieco mniej znane, ale niemniej cenne i interesujące. Każdy turysta, przybywający do Krakowa, swoją wycieczkę zaczyna zwykle od Starego Miasta z pięknym rynkiem, Sukiennicami i oczywiście niezwykłym kościołem Mariackim. Warto wybrać się również na jedną z aż kilkunastu tras turystycznych, wytyczonych wzdłuż najciekawszych okolic Krakowa. Podobnie jak tu, w Wiśle (wpis z kinowolnosc) opisywaliśmy możliwości dotyczące zwiedzania i spacerowania.

Każdy wie, że Kraków jest również miastem kulturalnym. To właśnie tutaj znajduje się najstarszy w Polsce Uniwersytet Jagielloński (więcej info z wikipedii), na którym ogromna liczba młodych ludzi zdobywa swoje wykształcenia na różnych kierunkach, przygotowując się do pracy zawodowej. Oprócz uczelni, w Krakowie znajduje się również wiele teatrów, kin, bibliotek i muzeów. Kultura wciąż kwitnie, organizowane są liczne koncerty, festiwale i imprezy kulturalne.

W mieście turyści często rezerwują swoje noclegi, Kraków jest bowiem miastem, którego baza noclegowa pozwala na zakwaterowanie ogromnej liczby turystów (). Warto zatrzymać się tutaj na dłużej, by mieć czas na odwiedzenie najciekawszych miejsc miasta. Kraków jest miastem tak różnorodnym, że każdy z pewnością znajdzie tutaj moc atrakcji dla siebie i swoich najbliższych.

Nirob

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>