Niewielka uzdrowiskowa miejscowość – Dąbki

Fantastyczna plaża, ciekawe zabytki, szlaki kajakowe, turystyczne i rowerowe, piękne panoramy, przyciągająca architektura – wszystko to oferuje nam niewielka nadmorska miejscowość, którą zlokalizujemy w województwie zachodniopomorskim na Wybrzeżu Słowińskim (info na Wikipedii). Dąbki, pomimo swych stosunkowo małych rozmiarów, na pewno nie będą nas nudzić. Długa lista atrakcji przyciągnie każdego z nas, aczkolwiek, należy jednak pamiętać, że jest to także miejscowość uzdrowiskowa, w której możemy podreperować nieco swoje zdrowie.

Rozporządzeniem Rady Ministrów w roku 2007 Dąbkom nadano status uzdrowiska, a w miejscowości tej znajduje się aż siedem zakładów lecznictwa. Na ich terenach znajdują się naturalne surowce lecznicze, między innymi w postaci torfu leczniczego, czyli borowiny, która jest w dużym stopniu przetworzona przez bakterie humifikujące. Laboratoryjnie przetworzona służy do produkcji kosmetyków oraz lekarstw. W ośrodkach uzdrowiskowych znajdujących się tutaj możemy leczyć choroby ortopedyczno-urazowe, reumatyczne, kardiologiczne, choroby górnych i dolnych dróg oddechowych, nadciśnienie oraz choroby endokrynologiczne.

Kiedy już podreperujemy nieco swoje zdrowie, warto zostać tutaj aby zobaczyć wszystkie atrakcje oferowane przez tę niewielką aczkolwiek malowniczą miejscowość. Nie będziemy żałowali ani nie wydamy na to większej fortuny, gdyż szeroko rozwinięta tutaj baza noclegowa zapewni nam dach nad głową w stosunkowo przystępnych cenach. Dąbki oferują nam bezpieczną noc, w ciepłym łóżku w willach, hotelach, domkach letniskowych, ośrodkach wypoczynkowych i wczasowych oraz w kilku innych. Różnorodność, także pod kątem lokalizacji, sprawia, że każdy z nas, nawet najbardziej wymagający, znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla siebie, co w pełni zaspokoi jego oczekiwania względem tego aspektu podróży (rezerwacje na Meteorze – Dąbki).

Dąbki są niewielką aczkolwiek malowniczą wsią uzdrowiskową, którą odnajdziemy w północno-zachodniej części naszego kraju, nad jeziorem Bukowo, niespełna siedem kilometrów od Darłowa. Oprócz szerokiej oferty zarówno atrakcji jak i noclegów, miejscowość ta daje nam możliwość mocnego podreperowania naszego zdrowia z udziałem udokumentowanych naturalnych surowców leczniczych. Warto odwiedzić to miejsce, gdyż oprócz stosu miłych wspomnień, wyjedziemy także w lepszym stanie zdrowia. Wyjazd nie nadszarpnie naszych finansów, a na długo zapadnie nam w pamięć. Dąbki bez wątpienia są miejscem, które powinno zagościć na liście obowiązkowych do odwiedzenia w Polsce.

Nirob

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>