Piwniczna-Zdrój – cykliczne imprezy

Piwniczna-Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa, która położona jest w Małopolsce. Jednocześnie spokojnie możemy stwierdzić, że tutejsza baza noclegowa jest jak najbardziej rozwinięta (). Wystarczy zatem z odpowiednim wyprzedzeniem zarezerwować sobie miejsca, by później móc się cieszyć życiem kulturalnym miasta.

W pierwszej kolejności warto wymienić imprezę, która cieszy się bardzo dużym uznaniem wśród osób ceniących sobie niszę w polskiej kulturze. Można zatem natrafić między innymi na występy baletu, konkurs recytatorski, jak i możliwość skosztowania regionalnych potraw. Odbywające się już od kilkunastu lat Wrzosowisko, jest niebywałą ucztą zarówno dla oczu, słuchu, jak i podniebienia.

Chcesz się jeszcze bardziej zbliżyć do kultury osób, które są całym swoim życiem, jak i duchem bardzo mocno związane z górami? Na pewno doskonałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu, będzie wybranie się na Międzynarodowy Festiwal „Dzieci Gór”. W ten sposób możemy posłuchać występów przygotowanych przez regionalne kapele. Zaczynając zarówno od naszych rodaków, a kończąc na międzynarodowych zespołach pochodzących między innymi z Bośni i Hercegowiny. Takie wydarzenie może nam przybliżyć pieśni oraz grę na instrumentach, o których teoretycznie zapomniał już dawno współczesny świat.

Kolejne zetknięcie z folklorem może nastąpić podczas wydarzenia, jakim jest Jesień Popradzka. Jak wiadomo, Piwniczna-Zdrój znajduje się nad krętą rzeką Poprad. I właśnie stąd się wzięła inspiracja do tego, żeby zapoznać się jeszcze lepiej z regionalną muzyką, ale nie tylko. W czasie trwania festiwalu mamy do czynienia z możliwością nabycia rękodzieła, a także posmakowania regionalnych smakołyków.

Wyprawa do Piwnicznej-Zdroju, może zaowocować wieloma ciekawymi doświadczeniami. Co najważniejsze – większość z nich jest ściśle związana z kultywowaniem rodzimych tradycji, propagowaniem regionalnej kultury, a także muzyki. To jest możliwość poznania Polski od zupełnie innej perspektywy.

Nirob

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>