Po przygodę w Karkonosze

Karkonosze są doskonałym miejscem do spędzenia rodzinnego urlopu zarówno w miesiącach letnich jak i zimowych. Bez względu na porę roku, turyści spędzający wolny czas w tym zakątku Polski nie będą mogli narzekać na nudę. Osoby aktywne fizycznie, które preferują wypoczynek na świeżym powietrzu mogą wybrać się na wycieczkę górskimi szlakami. Są one bardzo zróżnicowane jeżeli chodzi o wymagania kondycyjne piechura, więc każdy znajdzie trasę odpowiednią dla jego umiejętności. Nawet największe trudy wspinaczki zostaną wynagrodzone przez przepiękne widoki, jakie roztaczają się z karkonoskich szczytów.

Z kolei turyści, którzy są miłośnikami historii mogą wybrać się na wycieczkę objazdową po zamkach znajdujących się w okolicach Karkonoszy. Na szczególną uwagę zasługuje przynajmniej kilka obiektów. Są to zamki zlokalizowane w takich miejscowościach jak: Chojnik, Bolczów, Bolków, Leśna, Siedlęcin czy Karpniki. Spośród wymienionych budowli najbardziej znany jest zamek w Bolkowie, z tego względu, że odbywają się na nim słynne imprezy muzyczne, takie jak Czaty Zamkowe czy Festiwal Gotycki. Niewiele osób z kolei wie, że budowla wzniesiona we Wleniu jest uznawana za jeden z najstarszych zamków istniejących na terenie Polski. Historia jego budowy sięga dwunastego wieku, jednak do czasów dzisiejszych zachowało się z niej niewiele. Nawet mury obronne nie wydają się nazbyt imponujące – obecnie sięgają one wysokości zaledwie dwóch, trzech metrów. Osoby odważne mogą jednak wspiąć się na wieżę zamkową i z jej szczytu podziwiać panoramę okolicy.

W Karkonoszach nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych wczasowiczów. W Miłkowie, u podnóża Śnieżki działa miasteczko cyrkowe. Miasteczko to oferuje nie tylko występy międzynarodowych grup cyrkowych czy spotkania z dzikimi zwierzętami, ale również możliwość uczestnictwa w warsztatach sztuki cyrkowej. Z kolei w Kowarach warto odwiedzić Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. W jednym miejscu zebrano tu miniaturowe budowle przedstawiające perły architektury regionu, takie jak zamki, kościoły czy pałace.

Karkonosze to bardzo rozległy region i w zależności od tego, co chce się robić podczas urlopu inne miasteczko będzie doskonałą bazą noclegową. Oferta wypoczynkowa Karkonoszy jest bardzo rozbudowana, a wszelkie szczegóły można znaleźć w internecie po wpisaniu w wyszukiwarkę zapytania o noclegi w Karkonoszach.

Nirob

View more posts from this author
2 thoughts on “Po przygodę w Karkonosze
  1. księżniczka na ziarnku grochu

    Ja wybrałam się na wycieczkę po okolicznych zamkach, niestety nie zdążyłam zwiedzić wszystkich zaplanowanych, bo skręciłam kostkę, ale wrócę niedługo jeszcze raz w Karkonosze i dokończę zwiedzanie

     
    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>