Polańczyk – czy warto tu przyjechać?

Chcesz spędzić niezapomniany urlop? A może kochasz zieleń i wciąż szukasz emocji? Polańczyk spełni Twoje marzenia! Tylko tutaj czeka na Ciebie widokowy rejs statkiem po Jeziorze Solińskim, który dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń. Tutaj przywitają Cię Bieszczady, kuszące zieleniącymi się z oddali połoninami.

Polańczyk jest podkarpacką wsią, uzdrowiskiem i ostoją dla turystów. Zatrzymuje się tutaj większość wędrowców, zmierzających ku bieszczadzkim szlakom. Większość z nich tutaj znajduje sobie noclegi. Polańczyk jest na to przygotowany i wciąż rozwija się pod tym względem (źródło: http://meteor-turystyka.pl – noclegi Polańczyk). Co można zobaczyć w Polańczyku? Nie znajdziemy tutaj zabytków typowych dla innych miast: zamków, ruin czy dworków. Polańczyk jest wsią, niezwykle zadbaną i czystą i to jest jej ogromny atut. Leży nieopodal Soliny, gdzie wznosi się najwyższa wybudowana w Polsce zapora wodna. Codziennie przechadza się przez nią setki ludzi. Warto odwiedzić też muzeum, zbudowane w podziemiach zapory. Ekspozycje, które tam zobaczymy, pomogą nam zrozumieć działanie i funkcjonowanie zapory, a także odkryją przed nami najmroczniejsze jej tajemnice. W Polańczyku można również zażyć słonecznej kąpieli i poleżeć na piaszczystej plaży. Przy brzegach znajdują się przystanie z wypożyczalniami sprzętu wodnego. Turyści za niewielkie pieniądze mogą wypożyczyć sobie rowerek wodny lub kajak. Możemy też wybrać się na rejs widokowy statkiem po Solinie. To świetny pomysł na niedzielne popołudnie z rodziną.

Polańczyk jest miejscem absolutnie wyjątkowym. Zieleniące się lasy, krystalicznie czyste powietrze i górski mikroklimat sprawiają, że chce się tam być i chce się tam powracać. Bardzo dobrze rozwinięta jest baza gastronomiczna. Tutaj możemy posmakować lokalnych specjałów w wielu restauracjach i barach. Bogato rozwijające się jest też życie kulturalne. W samym Polańczyku, jak i na Solinie, organizowane są różnego rodzaju imprezy, koncerty, zawody i festiwale. Prezentują się tutaj wielkie gwiazdy show-biznesu jak i lokalni bieszczadzcy artyści, opiewający piękno okolicy w swoich piosenkach. Stwarza to specyficzny klimat, który pozostaje w sercu każdego z nas na bardzo długo, a być może nawet i na zawsze. Jeżeli chcesz odpocząć od zgiełku wśród zieleni i szumu spokojnego jeziora, Polańczyk to miejsce wymarzone dla ciebie.

Nirob

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>