Powiedz dość miejskiemu zgiełkowi i odwiedź Zaniemyśl

Województwo wielkopolskie nie jest typowo turystycznym regionem. Największymi atrakcjami i zabytkami dysponuje jego stolica, czyli Poznań. Jednak kilka kilometrów na południe od tego dużego ośrodka miejskiego rozciąga się niewielka miejscowość – Zaniemyśl. Jeszcze kilkanaście lat temu była miastem, jednak utraciła swoje prawa miejskie i dziś jest liczącą ponad dwa tysiące mieszkańców wioską.

Zaniemyśl jest chętnie odwiedzany przez poznaniaków oraz turystów z całej Polski ze względu na odbywające się tu corocznie na Wyspie Edwarda Bitwy Morskie. Impreza obfituje w wiele różnorodnych pokazów w wodzie oraz na lądzie. To wspaniała atrakcja nie tylko dla dzieci. Bitwom Morskim towarzyszą liczne koncerty znanych artystów, a zabawa taneczna trwa do białego rana.

Zaniemyśl to niezwykle czysta miejscowość, mimo iż znajduje się kilkanaście kilometrów od Poznania. Orzeźwiające powietrza sprzyja długim spacerom oraz wycieczkom rowerowym. Na turystów czeka mnóstwo ścieżek poznawczych, które prowadzą wzdłuż lasów, a także nad brzegami jezior. Warto też dodać, że w okresie wakacyjnym letnicy mogą wypoczywać nad jeziorem Raczyńskim.

Wioska sama w sobie jest piękna, ale warto też dodać kilka słów na temat niezwykle atrakcyjnej okolicy. To doskonała baza wypadowa do Poznania czy Kórnika ze słynnym zamkiem. Jednak nieco bliżej Zaniemyśla znajduje się bajeczny pałac w Rogalinie. Budynek został wzniesiony w drugiej połowie XVIII wieku i był wówczas rezydencją ówczesnych władców. Po drugiej wojnie został zajęty przez Niemców i zniszczony, jednak dzięki przeprowadzonym pracom, obecnie we wnętrzach zamku mieści się Muzeum Narodowe, będące oddziałem tego znajdującego się w Poznaniu. Na uwagę zasługuje nie tylko sam zamek, ale także przylegający do niego zabytkowy ogród francuski. To wspaniałe miejsce na spacer w scenerii zielonych drzew, rzeźb z żywopłotów oraz barwnych kwiatów.

Noclegi w Zaniemyślu nie są imponujące, ale w zupełności zaspokajają potrzeby turystów. Idealnie poczuć tu można spokój, ciszę i czystość. Miejscowe obiekty położone są w spokojnych zakątkach, gwarantując wspaniały relaks, którego nie zakłóca żaden hałas. W ofercie noclegowej znajdziemy zarówno domki letniskowe, gospodarstwa agroturystyczne, pensjonaty, jak i luksusowe wille wczasowe. Zaniemyśl to piękne miejsce, które kontrastuje z głośnym i dużym Poznaniem. Warto odwiedzić tę miejscowość, chociażby na weekend i odpocząć od miejskiego zgiełku i hałasu.

Nirob

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>