Sielpia Wielka i okolice – dlaczego warto przyjechać?

Sielpia Wielka, często nazywana „perłą województwa świętokrzyskiego” leży w połowie drogi pomiędzy Kielcami [https://pl.wikipedia.org/wiki/Kielce] a miejscowością Końskie. Jest to bardzo malownicza okolica idealnie nadająca się do spędzenia urlopu wakacyjnego. Bliskość natury i czyste powietrze przyciągają w te rejony licznych turystów spragnionych odpoczynku na łonie natury od codziennej gonitwy.

Sielpia Wielka może pochwalić się dobrze rozbudowaną bazą noclegową []. Znajdują się tu zarówno pola namiotowe, prywatne kwatery agroturystyczne jak i większe ośrodki wczasowe, które oprócz pokoi o wysokim standardzie w swojej ofercie mają również całodzienne wyżywienie czy zabiegi pielęgnacyjne pozwalające na regenerację sił. Jeżeli chcesz znaleźć odpowiedni nocleg, to najprościej będzie skorzystać z największej bazy informacji jaką jest internet. Wyszukanie wolnego pokoju nie powinno zająć ci więcej czasu niż kilka minut.

Odpoczywając na Kielecczyźnie masz w zasięgu ręki wiele atrakcji turystycznych, które sprawią, że na długi czas zapamiętasz wakacje spędzone w tej okolicy. Najbardziej znaną atrakcją Sielpi jest zalew, nad którym możesz godzinami wylegiwać się na plaży i zażywać kąpieli słonecznych. Ponadto funkcjonują tu liczne wypożyczalnie sprzętu pływającego, w których za niewielką opłatą możesz wynająć kajak lub rowerek wodny i popływać po jeziorze. Jeżeli znudzi ci się błogie lenistwo nad brzegiem jeziora, to warto wybrać się na wycieczkę rowerową po okolicznych lasach. Nie musisz martwić się o posiadanie własnego sprzętu. Rower bez problemu wypożyczysz na miejscu. Wycieczkę rowerową możesz zaplanować po jednym z doskonale oznakowanych szlaków rowerowych. Mają one różną długość, przez co nawet osoba, która rzadko jeździ na rowerze i nie może pochwalić się dobrą kondycją fizyczną z pewnością znajdzie coś dla siebie. Na terenie województwa świętokrzyskiego w zeszłym roku ruszył największy projekt ścieżek rowerowych Green Velo. Dzięki rozwojowi infrastruktury powstały liczne ścieżki oddalone od głównych arterii komunikacyjnych – większość z nich jest poprowadzona po mało uczęszczanych drogach. Zdecydowanie zwiększyło to bezpieczeństwo rowerzystów.

Nirob

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>