Świeradów-Zdrój dla wypoczynku

Świeradów-Zdrój to małe miasto uzdrowiskowe położone w województwie dolnośląskim w powiecie lubańskim. Ostatnimi czasy stało się ono coraz bardziej popularnym miejscem wakacyjnych wojaży. Skąd bierze się sława tej miejscowości? Jakie atrakcje ona oferuje?

Na wstępie należy zaznaczyć, że w Świeradowie-Zdroju nie będziemy mieć żadnych problemów ze znalezieniem interesującego nas noclegu (Meteor), bowiem baza noclegowa jest tam szczególnie rozbudowana. A zatem możemy zdecydować się zarówno na noclegi w luksusowych apartamentach, jak i na pensjonaty, wille i kwatery prywatne. Co więcej – nie wolno zapominać, że jest to miejscowość uzdrowiskowa. W związku z tym możemy jeszcze wybrać obiekty uzdrowiskowe. Należy również pamiętać o słynnej góralskiej gościnności – gdziekolwiek nie będziemy spać, na pewno będziemy się czuć jak u siebie w domu. Warto jeszcze dodać, że w wielu miejscach istnieje od razu możliwość wykupienia posiłków. Jeśli zaś sami wolimy gotować – nie ma problemu – sklepów spożywczych jest pod dostatkiem.

Następnie warto zwrócić uwagę na wyjątkowy klimat tego miejsca. Charakteryzuje je czyste, górskie powietrze, świetne dla stymulacji układu odpornościowego organizmu. Ponadto znajdują się tu wody lecznicze – radoczynne szczawy służące zarówno do picia, jak i kąpieli oraz zasoby borowiny. Substancje te wpływają korzystnie na choroby reumatyczne, choroby układu krążenia, ginekologiczne. Co więcej, warto zwrócić uwagę na fakt, że jest to miasto pełne zabytków – na pewno nie będziemy się tutaj nudzić. Wystarczy wymienić deptak uzdrowiskowy, Willę Fabrykanta, Czarci Młyn, stare pensjonaty, kościoły, budynki mieszkalne. To miejsce jest także idealne dla entuzjastów górskich wycieczek. Znajdują się tutaj Góry Izerskie. Słyną one nie tylko z licznych tras pieszych, na których znajdują się punty widokowe, z których roztacza się wspaniały widok, lecz również z unikalnego Parku Ciemnego Nieba. Warto także dodać, że w okolicy poprowadzonych jest wiele tras rowerowych i konnych. Znajduje się tu także szereg gospodarstw agroturystycznych i stadnin, w których można nauczyć się jeździć konno albo wypożyczyć konia i jechać w teren. W Świeradowie-Zdroju znajdziemy również inne atrakcje – pola golfowe, tenisowe, pływalnie, skate park. Dodatkowo to miasteczko uzdrowiskowe położone jest tuż przy granicy z Czechami. Warto zatem wybrać się na wycieczkę do naszych sąsiadów.

Nirob

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>