Szlaki turystyczne w Ustroniu Morskim

W województwie zachodniopomorskim (https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojew%C3%B3dztwo_zachodniopomorskie), w powiecie kołobrzeskim nad samym morzem leży wieś Ustronie Morskie. Jest to jedna z najbardziej rozwiniętych miejscowości nad Bałtykiem. Ma dobrze prosperującą bazę noclegową i gastronomiczną, wiele atrakcji turystycznych, zabytków, a także to co przyciąga turystów lubiących spędzać czas na podróżowaniu, czyli szlaki turystyczne. Pierwszym i najważniejszym z tras turystycznych, które przebiegają przez Ustronie Morskie jest Międzynarodowa Trasa Rowerowa numer 10. Szlak ten biegnie wzdłuż brzegu Morza Bałtyckiego.

W Ustroniu Morskim szlak ten łączy się z Międzynarodowym Szlakiem Pieszym, a także z Błękitnym Szlakiem Pieszym, który wiedzie do najstarszych dębów w Polsce, a także z Rowerowym Szlakiem Turystycznym, który wiedzie przez wszystkie atrakcje gminy Ustronie Morskie. Międzynarodowy Szlak Pieszy E-9, który biegnie przez Ustronie Morskie jest częścią szlaku znad Atlantyku. Część Polska biegnie od Brest we Francji, do Braniewa w Polsce. Ustronia Morskiego można wybrać się na wycieczkę tym szlakiem w dwóch kierunkach. Pierwszy z nich to Gąski, które położone są 8 kilometrów od Ustronia Morskiego. Tam głównym punktem, który trzeba odwiedzić jest zbudowana w 1878 roku latarnia morska. Oprócz tego, że jest to zabytek to ciekawostką jest fakt, że latarnia ta została wzniesiona ze względu na występujące w tym miejscu zjawisko anomalii magnetycznej wywoływane przez złoża magnetytu. Miejsce to dorobiło się nawet nazwy „Polski Trójkąt Bermudzki”.

Drugi kierunek Międzynarodowego Szlaku Pieszego z Ustronia Morskiego wiedzie do oddalonego o 11 kilometrów Kołobrzegu. Ta trasa wiedzie brzegiem morza, tak zwaną promenadą nadmorską i plażą kołobrzeską. Przebiega też przez tereny lotniska w Bagiczu, gdzie można na przykład odbyć lot paralotnią. Atrakcja dla wszystkich tych, którzy maja mocne nerwy. Kolejnym szlakiem turystycznym jest trasa rowerowa o długości 23 kilometrów. Wiedzie ona przez najciekawsze zakątki całej Gminy Ustronie Morskie. Trasa pozwala na odwiedzenie zabytków takich jak 600-letni kościół w Rusowie, Pomniki Przyrody i inne. Ostatnia trasa wiedzie do najstarszych dębów w Polsce. Jeden z nich Bolesław ma ponad 800 lat. Ustronie Morskie jest doskonałym miejscem na letni odpoczynek. Morze, plaża, rozrywka, dobrze rozbudowana baza noclegowa () i gastronomiczna, a noclegi w Ustroniu Morskim są tańsze niż na przykład w pobliskim Kołobrzegu, zabytki i trasy turystyczne, czego potrzeba więcej.

Nirob

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>