Uzdrowisko Nałęczów – dlaczego warto się tu wybrać?

Nałęczów to niewielkie, ale bardzo urokliwe miasteczko położone w województwie lubelskim. Słynie ono przede wszystkim ze swojego charakteru uzdrowiskowego, ponieważ znajduje się tutaj mnóstwo sanatoriów, pomagających w leczeniu różnych schorzeń. Przyjeżdżają w te okolice turyści właściwie z całej Polski, a nawet i zza granicy. Mamy tu spore szansę na podreperowanie stanu własnego zdrowia, ale także i możliwość skorzystania z wielu zabiegów estetycznych i pielęgnacyjnych. W mieście tym funkcjonuje bowiem wiele ośrodków SPA, świadczących usługi na najwyższym poziomie. Polecamy więc przyjechać do tej niewielkiej, ale atrakcyjnej turystycznie miejscowości. Od czego warto rozpocząć swoje przygotowania do wyjazdu do Nałęczowa?

Na pewno pierwszym krokiem, który powinien wykonać każdy turysta przyjeżdżający do tego miasteczka jest zadbanie o noclegi. Nałęczów to miejscowość, która oferuje wiele bardzo zróżnicowanych propozycji w tej kwestii. Baza noclegowa jest bardzo różnorodna, co sprawia, że każdy turysta znajdzie tutaj odpowiedni kwaterunek dla siebie. Zarówno luksusowe apartamenty w hotelach, jak i tańsze propozycje, na przykład w gospodarstwach agroturystycznych są dla nas do dyspozycji, np. Nałęczów w Meteorze.

Miejscowość ma w sobie czar ze względu na unikatowe zabytki, które możemy tutaj zobaczyć. Swoją wycieczkę należy rozpocząć od spaceru wzdłuż ulicy Lipowej, która jest jedną z najbardziej klimatycznych uliczek miasta. Przy tej ulicy znajduje się wiele zabytkowych willi, które w ostatnim czasie przeszły rewitalizację i obecnie cieszą oko każdego turysty. W wielu z nich znajdziemy gabinety SPA czy hotele, ale są też takie miejsca, jak kawiarnie.

Kolejnym miejscem, w które warto zajrzeć jest Park Zdrojowy. Słynne miejsce, z którym związani byli tacy pisarze, jak Bolesław Prus czy Stefan Żeromski. Dziś znajduje się tutaj Muzeum Bolesława Prusa, do którego na pewno warto zajrzeć, aby dowiedzieć się czegoś więcej o historii życia tego wyjątkowego Polaka. W Parku ulokowano pijalnię wód, z których Nałęczów słynie w całym świecie. Dodatkowo wiele alejek i piękny staw zachęca do spacerów, gdzie możemy naprawdę spędzić miło spędzić czas. Warto więc przyjechać do tej wyjątkowej miejscowości na Lubelszczyźnie.

Nirob

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>