W Sztutowie nie można się nudzić

Dla wielu osób wyjazd nad morze to najlepszy sposób na udane wakacje. Aby wygrzewać się w gorącym słońcu na plaży nie trzeba dzisiaj jechać do kurortów zagranicznych, ponieważ nad polskim Bałtykiem jest równie piękna pogoda i cała masa atrakcji. Przykładem może być Sztutowo czyli znana miejscowość położona na Mierzei Wiślanej nieopodal Gdańska. Spędzanie wakacji tutaj jest zawsze związane z mnóstwem wrażeń!

Wakacje w Sztutowie – o czym warto wiedzieć?

Przede wszystkim należy podkreślić, że Sztutowo, choć jest niewielką miejscowością to w ostatnich latach znacznie się rozrosło, głównie pod kątem zaplecza turystycznego. Baza noclegowa jest obecnie bardzo zróżnicowana, gdyż obejmuje zarówno obiekty o bardzo wysokim standardzie (np. apartamenty), jak i średniej klasy kwatery prywatne czy tanie pola namiotowe. Są tu także pensjonaty, domki letniskowe oraz ośrodki wczasowe. W okresie wakacyjnym działa tu także sporo barów i restauracji, jest dyskoteka, kręgielnia, kilka sklepów czy wypożyczalnia sprzętu wodnego. Najchętniej przyjeżdżają tu letnicy z centralnej Polski, choć nie brakuje także turystów zza wschodniej granicy. Warto pamiętać o wcześniejszym sprawdzeniu dostępności zakwaterowania (np. tutaj). Do Sztutowa najlepiej dojechać własnym autem. W innym przypadku można najpierw dojechać do Gdańska (np. pociągiem) i tam dopiero wsiąść w autobus do Sztutowa.

Co można robić w Sztutowie?

Decydując się na urlop na Mierzei Wiślanej można liczyć nie tylko na komfortowe noclegi. Sztutowo oferuje bowiem także szereg atrakcji turystycznych, dzięki którym pobyt tutaj może być bardzo urozmaicony. Dla wypoczywających nad morzem wczasowiczów najważniejsza jest zwykle plaża. Ta w Sztutowie rozciąga się na długości 3 kilometrów, z czego około 100 metrów przeznaczono na kąpielisko strzeżone. Oprócz tego Sztutowo ma dostęp do Zalewu Wiślanego, na którym organizowane są wycieczki niewielkim statkiem. Podczas rejsu można podziwiać m. in. rezerwat kormoranów, których skupisko tutaj jest największe w Europie. Sporą atrakcją jest także kolejka wąskotorowa, która pozwala poznać uroki Żuław Wiślanych.

Turyści chętnie odwiedzają także znajdujący się na terenie gminy były obóz koncentracyjny z czasów II wojny światowej (muzeum Stutthof), a także muzeum Bursztynnictwa w pobliskim Jantarze. Wypoczynek w Sztutowie można urozmaicić poprzez wycieczki do Gdańska lub Elbląga. Ciekawe są także miejscowości na Mierzei Wiślanej np. Krynica Morska, gdzie znajduje się port, latarnia morska oraz lunapark, a także organizowane są różne imprezy plenerowe.

Nirob

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>