Wakacyjne Sejny

Sejny to miejscowość położona w województwie podlaskim. W miejscowości znajduje się szeroko rozbudowana baza noclegowa {meteor-turystyka.pl}. Miejsca do spania można rezerwować w hotelach, hostelach, pensjonatach czy też kwaterach prywatnych. Każdy na pewno znajdzie opcję odpowiednią dla siebie.

Antanas Baranauskas był pierwszym biskupem Sejn, ale był też poetą. Mówił do swoich wiernych w języku litewskim. W roku 1897 Antanas Baranauskas został mianowany biskupem. Biskup Antanas Baranauskas był to człowiek, który zasłużył na swój pomnik, a nawet się go doczekał. Rzeźbiarz Gediminas Jakubonis wyrzeźbił pomnik biskupa i także poety, którego odsłonięcie zostało dokonane 28 listopada 1999 roku w Sejnach.

W Sejnach organizowane są Międzynarodowe Targi Turystyczne i Wędkarskie na Pograniczu Expo Sejny. W tych targach wzięli udział przedstawiciele Litwy, Estonii, Białorusi, Ukrainy, obwodu Kaliningradzkiego, Finlandii, Białorusi oraz Ambasady RPA. Chętni, którzy chcą uczestniczyć w targach mogą podziwiać kulturę, obejrzeć rękodzieło ludowe oraz spróbować regionalnych potraw, a uświetniają je występy zespołów artystycznych.

 

Kaplica świętej Agaty w Sejnach usytuowana została naprzeciwko bazyliki. Święta Agata {Agata Sycylijska} jest patronką pożarów, a w Sejnach było ich wiele. W roku 1828 na lipowym drewnie umieszczono figurkę świętej Agaty. W 1904 roku zostało zrobione ogrodzenie, które zostało wykonane przez rzemieślników.

Zostając na dłużej w Sejmach koniecznie musicie zatrzymać się w Domku nad Jeziorem Białym. Domek ten zlokalizowany jest przy ulicy Białowierśniej 14. W  ofercie znajduje się dziesięć miejsc noclegowych. Na terenie obiektu istnieje możliwość grillowania. Domki wyposażone są w: garaż, meble ogrodowe i leżaki. Domek położony jest nad samym jeziorem Białym. W pobliżu znajduje się przystanek autobusowy.

Nirob

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>