Zalążki uzdrowiska w Gąskach

Wybierając się na wymarzony urlop wakacyjny, warto pamiętać o tym, że w sezonie na wybrzeżu Morza Bałtyckiego bywa wyjątkowo tłoczno. Warto się wtedy zainteresować mniejszymi miejscowościami turystycznymi, ponieważ tam liczyć można na mniejszy tłum i gwar turystów przybywających z całej Polski. W powiecie koszalińskim takim miejscem są właśnie Gąski. Znajdują się między Ustroniem Morskim a Mielnem. Oddalone są nieco od tych dwóch dużych kurortów, dzięki czemu cieszyć się tu można ciszą i spokojem. Największym atutem są okoliczne lasy, gdzie wyznaczone są specjalne ścieżki spacerowe oraz rowerowe. Zabierając ze sobą własny rower można zwiedzić malowniczą okolice i cieszyć się niesamowitym klimatem regionu.

Ze względu na coraz większe zapotrzebowanie baza noclegowa z roku na rok się powiększa. Coraz więcej okolicznych mieszkańców udostępnia kwatery prywatne na wynajem wczasowiczom. Noclegi słyną tu z komfortu oraz dobrej jakości obsługi w przystępnych cenach. Warto więc zarezerwować termin już dziś.

Na ternie Gąsek znajdują się też ścieżki zdrowia, którymi warto się przespacerować z przyjaciółmi, rodziną lub samemu. To wspaniałe miejsca na aktywny wypoczynek i wyciszenie. Tutejsze plaże słyną z tego, że są wyjątkowo szerokie i czyste. To za sprawią niewielkiej ilości turystów jaka tu przybywa. Dzięki temu każdy może znaleźć prywatny kawałek dla siebie i swoich najbliższych nawet w słonecznie dni na plaży, gdzie w innych miejscach ciężko o miejsce na położenie koca czy parawanu. Na terenie wsi znajduje się także kąpielisko, które w sezonie strzeżone jest przez doświadczonych ratowników. Pamiętać trzeba o przestrzeganiu obowiązującego na plaży regulaminu, a wtedy zabawa i odpoczynek z pewnością będzie bezpieczny.

W okolicy znajdują się także miejsca, które warto odwiedzić. Jest to między innymi Pałac Morski. Zbudowany w stylu neoklasycystycznym w XIX wieku, dziś jest ośrodkiem rehabilitacyjno-wypoczynkowym. Mimo to prezentuje piękną architekturę, a jego otoczenie to malowniczy park z wieloma gatunkami roślin niespotykanych w tym regionie. W ośrodku zażyć można wyjątkowej kuracji zieloną glinką, która od niedawna stała się domeną Gąsek. Odkryto, że jest jej tu bardzo dużo, oraz że posiada liczne właściwości lecznicze. Dzięki temu miejscowość staje się coraz bardziej sławna pod tym względem. Właściwości lecznicze glinki stosowane są alergoterapii i wielu innych schorzeniach skóry oraz narządów wewnętrznych.

Nirob

View more posts from this author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>